Dit wist je nog niet over popcorn. Wedden?
Nieuws

15 dingen die je nog niet wist over popcorn. Wedden?

  1. De wetenschappelijke naam van popcorn is zea mays everta, en dat is de enige soort maïs die ook “popt”.
  2. Popcorn is eigenlijk familie van de grassen.
  3. Popcorn bestaat al duizenden jaren. Archeologen vonden in Mexico bewijzen van popcorn van bijna 5000 jaar geleden. Toen was er uiteraard nog geen cinema.
  4. Christopher Columbus introduceerde popcorn in Europa in de vijftiende eeuw.
  5. Popcorn werd, na een lange discussie of het de bezoekers niet zou wegjagen, pas in 1912 toegelaten in bioskopen.
  6. Vandaag verdienen bioskopen in de Verenigde Staten meer aan popcorn dan aan filmtickets. Er zit zo’n 90 procent winst op popcorn, en het maakt mensen ook dorstig, waardoor ze meer gaan drinken.
  7. Oude Amerikaanse stammen voegden al allerlei kruiden toe aan hun popcorn, en zelfs chili.
  8. Waarom “popt” de maïs? Omdat er een heel klein pareltje vocht inzit, en wanneer de mais opgewarmd wordt tot 175 graden warmt dat vocht op en zet uit, en omdat het vocht niet kan ontsnappen uit de maiskorrel “ontploft” die en wordt popcorn.
  9. Popcorn is helemaal niet ongezond want bevat veel vezels en antioxidanten. Maar dan moet je de popcorn uiteraard niet helemaal onder de suiker steken.
  10. De mais ‘popt’ in twee vormen: als een champignon of als een sneeuwvlok. De sneeuwvlokvariant is groter en wordt daarom vaker in bioskopen verkocht.
  11. Wist je dat popcorn de officiële snack is van de staat Illinois! En een heleboel steden in Amerika noemen zichzelf “de popcornhoofdplaats van de wereld” omdat de popcornindustrie er zo belangrijk is.
  12. De popcornmachine werd in 1890 uitgevonden door Charles Cretor.
  13. De Amerikanen eten zo ontzettend veel popcorn dat je er per jaar 18 keer de Empire State Building mee zou kunnen vullen.
  14. Popcorn is het eerste ‘gerecht’ dat ooit bereid werd met microgolven. Het tweede was trouwens een ei, dat in het gezicht van de onderzoekers onplofte.
  15. Ik gebruik graag popcorn in hartige gerechtjes. Je kunt popcorn bijvoorbeeld met curry of met paprikapoeder een lekker smaakje geven en zo een crunchy effectje geven aan je hartige gerecht.
Dit wist je nog niet over popcorn. Wedden?

Gerelateerde nieuwsberichten

Eat Your Beans Day – waarom bonen je nieuwe beste vriend in de keuken zijn

Wist je dat het op 3 juli Eat Your Beans Day is? Een dag die in de Verenigde Staten in het leven is geroepen om bonen eens ecxtra in de schijnwerpers te zetten … Lees meer

Boeken Hockney

Zaterdag is er nog eens een boekverkoop bij ons in de tuin!

Het is intussen een fijne traditie geworden. Een paar keer per jaar kun je mijn boeken ook bij me thuis komen kopen. Nu mijn nieuwe boek “De Poëzie Van Hockney” ook uit is, lassen we nog eens zo’n plezante verkoopdag in … Lees meer

Zalige verjaardagsplannen vandaag

Het is zover. 7 juni. Vandaag ben ik jarig. Yes, 52 lentes jong. En wat een zaligheid: het is zaterdag, het zonnetje schijnt vol geestdrift, en ik zit – hoe heerlijk is dat – in mijn lievelingsstad Barcelona … Lees meer

Mosselambassadeur Sven Ornelis

De eerste Zeeuwse mosselen van 2025: een smakelijk begin van de zomer #advertentie

Afgelopen dinsdag was het weer zover. Elk jaar opnieuw kijk ik er reikhalzend naar uit: het moment waarop ik als ambassadeur van de Zeeuwse mosselen de allereerste exemplaren van het nieuwe seizoen mag proeven — rauw, recht uit de zee, zoals het hoort … Lees meer

Groot nieuws: ik ben ambassadeur voor Big Green Egg Vlaanderen! 🔥 #advertentie Would Be Chef Sven Ornelis6

Groot nieuws: ik ben ambassadeur voor Big Green Egg Vlaanderen! 🔥 #advertentie

Mensen die me volgen op sociale media weten het al even: ik ben officieel ambassadeur geworden voor Big Green Egg in Vlaanderen! Wie mij een beetje kent, weet dat ik al heel mijn leven een grote liefde heb voor barbecueën … Lees meer

ben-libby-WjW97Z5BpVA-unsplash

Aardappelen: gezond, lokaal en ten onrechte onderschat

Aardappelen hebben de voorbije jaren jammer genoeg een wat negatieve bijklank gekregen binnen de wereld van gezonde voeding. Ze worden al te vaak afgedaan als dikmakers of lege koolhydraten, maar dat is eerlijk gezegd een onterechte beoordeling … Lees meer

Scherm­afbeelding 2025-05-10 om 12.24.19

Mis niets & schrijf je in voor de Would Be Chef nieuwsbrief!

Ben jij een trouwe bezoeker van Would Be Chef? Dan weet je dat er hier elke week heerlijke recepten, smakelijke tips en inspirerende verhalen verschijnen … Lees meer

AI0A2732

Brotherday – voor mijn broer Arn

Vandaag is het Brotherday, en dus zet ik met plezier mijn lieve broer Arn eens in de bloemetjes. Net als ik is hij een levensgenieter pur sang. Hij schrijft dan wel geen kookboeken (dat laat hij aan mij over), maar koken kan hij ook wel als de beste – samen met zijn lieve vrouw Nathalie … Lees meer