Cocktail time op Would Be Chef, dus let’s shake! Ik maak zelf niet zo vaak cocktails, maar ik weet dat veel volgers van deze blog grote fan zijn. Cocktails zijn niet zomaar drankjes; ze zijn het resultaat van jarenlange tradities, verschillende culturele invloeden en een flinke portie creativiteit. Allemaal in de mix, uiteraard.
Sommige cocktails hebben de tand des tijds moeiteloos doorstaan en zijn wereldwijd uitgegroeid tot iconen. Hier ontdek je de vijf populairste cocktails ter wereld, samen met hun oorsprong, verhaal én hoe je ze zelf kan maken.
We beginnen in Cuba, waar de Mojito zijn oorsprong vindt. Deze cocktail ontstond in de 16de eeuw als een mengsel van aguardiente (een voorloper van rum), limoen, munt en suiker. Pas later werd aguardiente vervangen door rum en groeide de Mojito uit tot een favoriet bij zowel locals als toeristen. De frisse combinatie van limoen, munt en rietsuiker, geperst en gemengd met witte rum, ijs en spuitwater, zorgt voor een verkwikkende cocktail die vooral zomers bijzonder populair is. Een takje munt als afwerking en je waant je zo op een strand in Havana.
Vanuit Latijns-Amerika trekken we naar Mexico voor de Margarita, een cocktail die in de jaren ’30 of ’40 werd bedacht – afhankelijk van welk van de vele legendes je gelooft. Wat zeker is: de combinatie van tequila, triple sec en vers limoensap, geserveerd in een glas met een gezouten rand, heeft wereldwijd een vaste plek veroverd op cocktailmenu’s. De margarita is geliefd om haar perfecte balans tussen zuur en zoet, met een pittige kick van de tequila. Een echte klassieker, vooral bij zonnige gelegenheden.
Een stuk krachtiger van smaak is de Negroni, een Italiaanse uitvinding uit de jaren 1910. Graaf Camillo Negroni vroeg in een bar in Florence om zijn favoriete Americano-cocktail iets steviger te maken, waarop de barman de bruiswater verving door gin. Het resultaat: een bitterzoete mix van gin, Campari en rode vermout die tot op vandaag synoniem staat voor Italiaanse stijl en finesse. Geserveerd met ijs en een sinaasappelschilletje is dit een perfecte aperitief.
De Old Fashioned is dan weer een toonbeeld van Amerikaanse cocktailgeschiedenis. Deze eenvoudige maar krachtige whisky-cocktail dateert uit het begin van de 19de eeuw en werd immens populair tijdens de cocktailrenaissance van de 21ste eeuw. Een suikerklontje, enkele druppels bitters en een scheutje water worden gekneusd in een glas, waarna de bourbon of rye whisky en ijs worden toegevoegd. Sinaasappelschil zorgt voor een geurige afwerking. Tijdloos, stoer en elegant.
Tot slot, voor de koffieliefhebbers: de Espresso Martini. Deze moderne klassieker werd in de jaren ’80 bedacht door de Britse bartender Dick Bradsell in Londen, toen een klant vroeg om “iets dat me wakker maakt en me omver blaast.” De mix van wodka, versgezette espresso en koffielikeur zoals Kahlúa, krachtig geshaket met ijs, resulteert in een romig, cafeïnerijk drankje dat wereldwijd geliefd is als after-dinner cocktail. Drie koffieboontjes bovenop staan symbool voor geluk, gezondheid en voorspoed.
Of je nu houdt van fris, bitter of een stevige koffiesmaak: deze vijf cocktails zijn stuk voor stuk legendes met een bijzonder verhaal. En het mooie is: je maakt ze zo zelf thuis, als een echte Would Be Chef.
Eerlijk is eerlijk: kokosnoot is een tropische alleskunner: vruchtvlees, melk, olie, water — alles wordt gebruikt. En ja, het bevat een hoop goede zaken want kokosvlees zit boordevol vezels, ijzer, magnesium en manganese … Lees meer
Geitenkaas: je houdt ervan, of je loopt er met een grote boog omheen. Zelf ben ik een grote liefhebberzeer van geitenkaas, zowel zachte als harde geitenkaas … Lees meer
We associëren pralines met elegantie, cadeaudoosjes en kleine geluksmomenten. Maar wist je dat deze Belgische trots eigenlijk begon in een… apotheek … Lees meer
Ik geef het toe: ik ben een smoothie-fan. Ze verschijnen regelmatig in mijn Instagram-story’s en ik krijg er altijd veel reacties op. Vaak vragen mensen enthousiast naar het recept, maar er komt ook kritiek: “veel te zoet”, “de vezels zijn stuk”, “dat is vals gezond” … Lees meer
Picknicken is toch fantastisch: een dekentje in het gras, een mand vol lekkers en goed gezelschap. Maar wist je dat het idee van picknicken al uit de 17e eeuw stamt … Lees meer
Een ijsdrank met prik, ook wel bekend als een icecream soda, is een verfrissend en schuimend drankje dat bestaat uit roomijs gecombineerd met een koolzuurhoudende frisdrank … Lees meer
Ik ben sinds jaar en dag een liefhebber van de Spaanse keuken, en tapas ken ik al een laar decennia. Vandaag zijn ze wereldwijd populair. Tapas – het woord alleen al roept beelden op van zonovergoten pleintjes, gezellige drukte en tafel vol heerlijke hapjes … Lees meer
Fish and chips – een klassieker die iedereen wel kent. Knapperige visfilet, goudgele frietjes en een vleugje citroen: eenvoudig, maar zó lekker. Oorspronkelijk komt dit gerecht uit Groot-Brittannië, waar het al generaties lang wordt geserveerd in krantenpapier, met wat azijn en een flinke portie nostalgie … Lees meer