Nieuws

Vier vandaag chips and dips day met deze vijf lekkere dips

Op 23 maart vieren we National Chip and Dip Day, een dag die de eenvoudige maar geniale combinatie van ‘krokant’ en ‘smeuïg’ eert. Hoewel het concept uit de Verenigde Staten is overgewaaid, is het inmiddels ook bij ons een vaste waarde tijdens elk aperitiefmoment.

Het principe is simpel: een drager (de chip) en een smaakmaker (de dip). Dat hoeft echter niet beperkt te blijven tot de klassieke aardappelchips uit een zak. Als Would Be Chef trek ik het concept graag breder. Denk aan tortillachips met een verse, pittige guacamole, geroosterd zuurdesembrood met een rijke hummus, of zelfs krokante groentestengels die fungeren als een gezond, eetbaar lepeltje voor een frisse dipsaus.

De kracht van een goede dip zit in de balans tussen vet (een basis van yoghurt, roomkaas of avocado) en zuren (citroen of limoen). Het is een kleine inspanning in de keuken die direct resultaat oplevert op de borreltafel. Om u op weg te helpen, zijn dit vijf verrassende combinaties die net even anders zijn dan de standaard:

  • Whipped Feta & Honing met Pitapuntjes: Klop feta op met een flinke schep Griekse yoghurt tot een luchtige crème. Werk af met een drupje vloeibare honing en verse tijm. Serveer met in de oven geroosterde, krokante pitapuntjes.

  • Gerookte Forelmousse met Granny Smith: Mix gerookte forel met wat zure room, dille en ragfijn gesneden blokjes Granny Smith-appel voor het frisse zuurtje. Gebruik als ‘chip’ flinterdunne toastjes van roggebrood of gefrituurde ringetjes prei.

  • Edamame-Hummus met Sesam: Een Oosterse variant op de klassieke hummus, gemaakt van sojabonen (edamame) en sesamolie. Een fantastische match met zoute zeewierchips of radijsjes voor een pittige beet.

  • Geroosterde Paprikadip met Halloumi: Maak een dip van gegrilde paprika, walnoten en een snufje komijn. In plaats van klassieke chips serveer je hierbij kort gebakken, goudbruine reepjes halloumi-kaas.

  • Griekse Yoghurt & Pimentón met Zoete Aardappel: Een lichte dip op basis van Griekse yoghurt met veel verse bieslook en een snufje gerookt paprikapoeder (pimentón). Combineer dit met zelfgemaakte chips van zoete aardappel uit de oven.

Gerelateerde nieuwsberichten

Zomerse Comté-quiche met courgette & tijm (zonder room)WBC-74752

Paasvakantie top recept: De perfecte quiche

We gaan richting het weekend en daar hoort een gerecht bij dat je makkelijk kunt delen. Deze zomerse quiche met courgette en Comté-kaas is een lichtere versie van de klassieker, perfect voor een lente-picknick of lunch … Lees meer

Thaïse Oesters

Paasvakantie top recept: oesters met Thaise toets

Nu ik op vakantie ben in Thailand vind ik het ook leuk om wat gerechten met een Thaise toets met jullie te delen en vandaag zij dat oesters, geïnspireerd door de smaken die ik hier momenteel overal om me heen proef … Lees meer

De empanada met al je restjes als jouw nieuwe beste vriend!

Ben je ook zo dol op die momentjes dat je in de koelkast kijkt en denkt: “Wat moet ik nú weer met dat restje kip of die twee eenzame lepels spaghettisaus … Lees meer

Zomerse salade met haring, geroosterde paprika en citrusdressingWBC-75227

Paasvakantie top recept: Een frisse lunch met haring

In april krijgen we weer zin in die zilte smaken van de zee, en haring is dan een fantastische keuze. Deze salade met geroosterde paprika en citrusdressing is licht, gezond en barst van de vitamines … Lees meer

Oosterse lasagne met gekruid lamsgehakt, aubergine, feta & yoghurtsausWBC-75021-vierkant

Paasvakantie top recept: Een Oosterse schotel met lamsgehakt

Terwijl ik de Thaise keuken ontdek, breng ik jullie vandaag een recept met een Oosterse twist van iets dichterbij. Dit gerecht met lamsgehakt en aubergine is een geweldige variatie op de klassieke lasagne … Lees meer

Is 6 april wel de dag van de tomaat?

Toen ik de kalender bekeek en zag dat 6 april is uitgeroepen tot de ‘Dag van de Verse Tomaat’, fronste ik eerlijk gezegd even de wenkbrauwen. Als Would Be Chef probeer ik altijd de seizoenen nauwgezet te volgen, en mijn buikgevoel zei me direct: is dat niet wat aan de vroege kant … Lees meer

Paasvakantie top recept: Mijn Mama’s Stoverij

Een zalige klassieker op deze paasmaandag? Daarvoor ben ik nog eens gedoken in het boek dat mijn mama samen met mij enkele jaren geleden uitbracht: Mijn Mama’s Kookboek, de laatste exemplaren daarvan zijn nu nog te koop op www … Lees meer

Tartaar van tonijn met granité van limoen en appel

Paasvakantie recept: Zondagse tartaar van tonijn

Zondag vraagt om iets fris en elegants, zeker als de eerste echte lentezon doorbreekt. Tonijn heeft die verfijnde smaak die weinig extra nodig heeft, maar de combinatie met appel geeft die nodige frisse ‘crunch’ … Lees meer