Vandaag is het Margarita Day dus het ideale moment om er eens een expert bij te halen en zijn ideale receptuur voor deze smakelijke cocktail te ontfutselen. Matthias Soberon is de drijvende kracht achter de Belgische cocktail & spiritsblog Served by Soberon. Of zoals Matthias het op z’n blog stelt “One man’s journey through the world of spirits and cocktails”.
Zelf drinkt hij zijn cocktails het liefst met rum of gin. Het laatste anderhalf jaar is hij wel meer een Margarita-drinker geworden, vooral door het ontdekken van kwalitatievere tequilas en mezcals. Would Be Chef stelde Matthias enkele vragen voor de perfecte Margarita:
“Eerst en vooral: een 100% Agave tequila aan de basis, liefst zo artisanaal mogelijk. Merken zoals Ocho, Fortaleza en Arette zijn kwalitatief prachtig en eerlijk gemaakt, maar uiteraard iets duurder en moeilijker te vinden. Wat je ook doet of kan vinden, gebruik enkel een tequila waar duidelijk ‘Puro’ of ‘100% Agave’ op staat, dat maakt al een wereld van verschil.”
“Verder, zeker verse limoenen en een kwalitatieve sinaasappellikeur. Naast Cointreau vind ik het persoonlijk leuk om Mandarine Napoleon te gebruiken. En tenslotte, varieer eens met je zout, er zijn zoveel leuke, kwalitatieve, mogelijkheden.”
“Mijn favoriete twist op de klassieke Margarita is de basis splitsen tussen 45-50 ml tequila en 10-15 ml mezcal, voor een iets complexere body, ook durf ik wel eens het kleine beetje agavesiroop te vervangen door gembersiroop.”
“Voor de bereiding is het belangrijk dat je de limoenen zo kort mogelijk op voorhand (en liefst à la minute) perst. Schud krachtig genoeg en zeef dubbel (met een fijne zeef): zo heb je geen velletjes van de limoen of schilfers van het geshakete ijs in je glas, dat zal de ervaring van het drinken alleen maar zachter en aangenamer maken. Geef je glas ook best geen volledige zoutrand, het is namelijk niet voor iedereen weggelegd.”
“Als laatste: ik ben zelf een fervent liefhebber van verschillende sinaasappellikeuren en Triple secs, ben je dat zelf minder, of zie je het niet zitten om naast die fles tequila nog een tweede fles drank in huis te halen, dan is er altijd de ‘Tommy’s Margarita’, gemaakt met 60 ml tequila, 30 ml limoensap en 15 ml agavesiroop, zonder sinaasappellikeur, geshaket en geserveerd in een met ijs gevuld tumblerglas.”
“Palenque in Gent! De eigenaars en het team zijn fantastisch, de selectie tequilas en mezcals schitterend, de sfeer, de muziek én de mogelijkheid om taco’s te eten … Tzalwelzijn!”
“Ergens eind 2016 was ik het een beetje ‘beu’ om altijd dezelfde drankjes te maken voor mezelf en vrienden (gin tonics, negronis, etc …). Ik had op dat moment al een best uitgebreide ‘drankkast’, maar wist niet wat ik er mee moest aanvangen.”
“Uiteindelijk kocht m’n vrouw me eens spontaan een eerste cocktailboek en begon ik er langzaam recepten uit te maken (die lukten met de ingrediënten die ik had). Toen ik merkte dat ik het echt leuk vond, stak ik er steeds meer tijd en moeite in en begon ik te investeren in meer boeken, meer spirits en likeuren, betere ’tools’… alles wat ik nodig had.”
“Ook kreeg ik de uitzonderlijke kans om in mijn ouderlijk huis de kelderruimte te gebruiken: Mijn pa is een echt doe-het-zelver en bouwde er enkele rekken en een toog voor me. Sinds begin 2017 zit ik daar meerdere keren per week recepten uit te werken en foto’s te maken.”
Bereiding
Persoonlijk drink ik mijn Margarita graag uit een coupe glas, maar als je tumblers gebruikt, zorg dan dat de glazen goed gevuld zijn met ijsblokken.
Ontdek de wondere wereld der cocktails op Matthias’ blog Served by Soberon, of raak geïnspireerd door z’n Instagrampagina. Would Be Chef is alvast fan!
Soms komt een gerecht gewoon vanzelf in balans: een beetje zoet, iets romigs, iets fris, een zachte crunch en een tikkeltje pit. Deze frisse pastasalade met kip, blauwe bessen, geitenkaas en munt is daar het perfecte voorbeeld van … Lees meer
Bij Would Be Chef draait het niet alleen om wat er op je bord ligt, maar ook om waar het vandaan komt. In dit frisse, zomerse recept kiezen we bewust voor maatjesharing met het MSC-keurmerk – vis van duurzame herkomst … Lees meer
Wie mijn blog al langer volgt, weet dat ik al jaren een trotse ambassadeur ben van Comté, die sublieme kaas uit de Franse Jura. Comté wordt op traditionele wijze gemaakt, rijpt maandenlang in natuurlijke grotten en ontwikkelt zo een unieke, rijke smaak – nootachtig, hartig en altijd verrassend complex … Lees meer
Wie mij al even volgt, weet dat ik hou van koken met producten die niet alleen lekker zijn, maar als het even kan toch ook verantwoord. Want eerlijk? In deze tijden wil iedereen toch graag weten waar ingrediënten vandaan komen … Lees meer
Dit is een gerecht uit Mijn Mama’s Kookboek dat nog steeds online te koop is bij www.silenro.be Het is een variante op het klassieke stoofvlees met frietjes van mijn mama Anny … Lees meer
Wanneer het lente is of het zomert, is een glas lekkere limonade met ijsblokjes heerlijk verfrissend. Je kunt hele goede en zelfs gezonde limonades kopen in de winkel, maar als er fruit genoeg in huis is, dan is het ook altijd leuk om die limonades eens zelf te maken … Lees meer
Je weet intussen wel dat ik mijn hart verloren heb aan mager kalfsvlees — een licht, verfijnd en smaakvol topproduct dat zijn roots heeft in Italië, Frankrijk, Nederland én gewoon van bij ons … Lees meer
Ik ben een ontzettend grote fan van asperges. Wanneer het seizoen daar is, moet je er echt van profiteren! Asperges à la Flamande zijn heerlijk. Met een beetje gerookte zalm bij zijn kraakverse asperges helemaal te gek … Lees meer