"Fesenjan", een heerlijk Iraans gerecht van Sepedih
Recept

“Fesenjan”, een heerlijk Iraans gerecht van Sepedih

Dit heb je nodig 4 personen

  • 1 middelgrote kip
  • 1 à 2 eetlepels boter
  • 2 uien (gesnipperd)
  • 30 g walnoten (geplet of in kleine stukjes gesneden)
  • een snufje kaneel
  • 900 ml water
  • 4 eetlepels granaatappelsiroop
  • 2 eetlepels kristalsuiker
  • peper en zout (naar eigen smaak)
  • optioneel: een blokje kippenbouillon, 1 koffielepel limoensap, 320 gr rijst.
"Fesenjan", een heerlijk Iraans gerecht van Sepedih

Bereiding

7 stappen

1 / 7

Snij de kip in kleine stukjes en schroei ze dicht met boter.

2 / 7

Voeg de uien, walnoten en kaneel toe en roer.

3 / 7

Voeg 450 millimeter water toe (eventueel met een blokje kippenbouillon bij) en laat pruttelen op een laag vuur zodat de kip rustig kan garen.

4 / 7

Voeg de granaatappelsiroop en de suiker toe als de kip gaar is. Vergeet niet af te kruiden met peper en zout.

5 / 7

Zet de pot terug op een laag vuur en voeg elke 30 minuten 150 milliliter koud water toe. Roer tot het gerecht een mooie dikte heeft. Op die manier krijgt je gerecht een mooie stoofstructuur. herhaal deze stap drie keer.

6 / 7

Voeg indien gewenst een klein lepeltje limoensap toe voor een hogere zuurtegraad.

7 / 7

Serveer eventueel in combinatie met rijst.

Laat het smaken.

Op donderdag delen we graag een recept van een bekende chef, en vandaag is het de beurt aan Sepideh Sedaghatnia. Vorige maandag werd de nieuwe Gault&Millau gids nog voorgesteld in Lint en daar hoorde een uitgebreid galadiner bij. Alle uitstekende wijnen die die avond bij het diner geschonken werden, waren toen ook geselecteerd en werden er voorgesteld door de bekende sommelier Sepideh Sedaghatnia. Sepideh zat ook bij me aan tafel, op uitnodiging van chocolatier Neuhaus, met wie ze een heerlijke degustatie-box heeft uitgebracht met pralines die passen bij wijnen. Sepideh is een charmante dame, die weet wat lekker is, zowel in het glas als in het bord. Dus ik ben blij dat ze vandaag één van haar favoriete gerechtjes delen wil op Would Be Chef.

De roots van Sepideh liggen in Iran. De Iraanse schone verliet op 17-jarige leeftijd haar geboorteland om de rest van de wereld te veroveren met haar passie, enthousiasme en doorzetting. Dankzij de vrije geest van haar ouders slaagde zij er dan ook in om Europa te ontdekken. Sepideh was in een vorig leven sommelier van ’t Zilte, waar ze in 2014 werd uitgeroepen tot sommelier van het jaar. Ondertussen heeft Sepideh volop nieuwe projecten lopen. Zo was ze een tijdje vast schermgezicht van het VTM-programma ‘Mijn Pop-Uprestaurant’, schreef ze twee boeken en opende ze in april 2015 een gastrobar, Divin By Sepi in haar geliefde Antwerpen.

"Fesenjan", een heerlijk Iraans gerecht van Sepedih

Hoe zie je je eigen kookstijl van je restaurant?

In onze gastrobar serveren onze chefs, Pieter Stocks en Fabian Troost, vooral toegankelijke gastronomie. We selecteren hiervoor steeds kwaliteitsproducten. Je zou ons kunnen omschrijven als een Franse keuken met Midden Oosterse invloeden.

Waarom wil je dit recept delen met de lezers van Would Be Chef?

Fesenjan van hoevekip met rijst, saffraan en granaatappel, dat je ook terug kunt vinden in mijn boek “69 Food and Wine Affairs”. Dit is best wel een verrassend en fris stoofpotje. Van de hoevekip gebruiken we de dijenbout. De combinatie met granaatappelmelisse zorgt voor friszure toetsen, terwijl de noten voor een rijke en aardse structuur zorgen. Rijst met saffraan zorgt voor een aromatisch en lichtvoetig accent.

Kun je ook een tip geven welke wijn bij jouw gerecht past?

Je kunt gaan voor een witte wijn met structuur, houtrijping, hoger vetgehalte of langere afdronk. Bijvoorbeeld een Macabeo uit Spanje of een Chardonnay uit de Bourgogne. Andere optie is een Grenache blanc uit het Zuiden van Frankrijk. Rode wijnen kunnen ook als ze een lichtvoetige of funky stijl hebben. Een wijn met weinig tannines in een sappige stijl is een optie zoals een beaujolais of gamay. Wijnen zonder houtrijping waarin het accent op druif zelf ligt, zijn ook aanraders zoals een Pinot Noir uit Nieuw Zeeland (Cloudy Bay) of een wijn met een lichte rokerigheid zoals een Sweigelt uit Oostenrijk.

Bereiding

  1. Snij de kip in kleine stukjes en schroei ze dicht met boter.
  2. Voeg de uien, walnoten en kaneel toe en roer.
  3. Voeg 450 millimeter water toe (eventueel met een blokje kippenbouillon bij) en laat pruttelen op een laag vuur zodat de kip rustig kan garen.
  4. Voeg de granaatappelsiroop en de suiker toe als de kip gaar is. Vergeet niet af te kruiden met peper en zout.
  5. Zet de pot terug op een laag vuur en voeg elke 30 minuten 150 milliliter koud water toe. Roer tot het gerecht een mooie dikte heeft. Op die manier krijgt je gerecht een mooie stoofstructuur. herhaal deze stap drie keer.
  6. Voeg indien gewenst een klein lepeltje limoensap toe voor een hogere zuurtegraad.
  7. Serveer eventueel in combinatie met rijst.

Recepten die je waarschijnlijk ook lekker vindt

Mijn Spaans stoofvlees met patatas bravas

Dit is een gerecht uit Mijn Mama’s Kookboek dat nog steeds online te koop is bij www.silenro.be Het is een variante op het klassieke stoofvlees met frietjes van mijn mama Anny … Lees meer

Verfrissende aardbeien limonade

Wanneer het lente is of het zomert, is een glas lekkere limonade met ijsblokjes heerlijk verfrissend. Je kunt hele goede en zelfs gezonde limonades kopen in de winkel, maar als er fruit genoeg in huis is, dan is het ook altijd leuk om die limonades eens zelf te maken … Lees meer

Gevuld kalfsgebraad met mozzarella, asperges, tomaten tapenade en basilicum

Gevuld kalfsgebraad met mozzarella, asperges, tomaten tapenade en basilicum

Je weet intussen wel dat ik mijn hart verloren heb aan mager kalfsvlees — een licht, verfijnd en smaakvol topproduct dat zijn roots heeft in Italië, Frankrijk, Nederland én gewoon van bij ons … Lees meer

asperges met vinaigrette

Witte asperges met kruidenvinaigrette

Ik ben een ontzettend grote fan van asperges. Wanneer het seizoen daar is, moet je er echt van profiteren! Asperges à la Flamande zijn heerlijk. Met een beetje gerookte zalm bij zijn kraakverse asperges helemaal te gek … Lees meer

Sven-A-259642-foie-gras-praline-

Foie gras praline met popcorn, bieslook, mango en witte chocolade

Ik zal maar meteen met de deur in huis vallen: ik weet dat veel mensen foie gras serveren absoluut not done vinden. Bij mij thuis staat het ook niet zo vaak meer op het menu … Lees meer

Rode biet met bulgur, paling en geitenkaas

Rode biet met bulgur, paling en geitenkaas

Jan en Filip zijn twee van onze meest gastvrije vrienden. Filip is de grote wijnkenner met een liefde voor mooie Franse wijnen, en zijn man Jan is een uitstekende kok … Lees meer

Tartaar van tonijn met granité van limoen en appel

Tartaar van tonijn met granité van limoen en appel

Van tonijn kun je net als van biefstuk een heerlijke tartaar maken. Belangrijk is wel om die bijna à la minute te maken, want zeker als je hem al lang op voorhand begint te bereiden, gaat hij verkleuren omdat door het zuur de vis begint te garen, en dat is hier echt niet de bedoeling … Lees meer

Noma Bloempotje

Bloempotje geïnspireerd door Noma

Ik had ooit het geluk om te eten in het toenmalige beste restaurant van de wereld, ‘Noma’ van René Redzepi in Kopenhagen. Het was een prachtige avond, met zes goede vrienden, drie koppels die houden van lekker eten en daar wel eens voor willen reizen … Lees meer