Omegabaars meunière met puree, chips en erwtjes
Recept

Omegabaars meunière met puree, chips en erwtjes

Dit heb je nodig 4 personen

  • 4 Omegabaarsfilets
  • 200 gr verse erwtjes
  • 800 gr aardappelen
  • 80 gr chips
  • Peterselie
  • Een scheutje room
  • 1 citroen
  • 150 gr boter
Omegabaars meunière met puree, chips en erwtjes

Bereiding

10 stappen

1 / 10

Smelt wat boter in de pan en laat die lichtbruin kleuren.

2 / 10

Doe wat peper en zout op de Omegabaars en bak aan op een licht vuur, eerst op de kant zonder vel. Zorg dat de boter niet bruin wordt.

3 / 10

Overgiet de Omegabaars geregeld met wat boter. Dreigt de boter toch te zwart te kleuren, voeg dan een klein klompje extra boter toe en zet het vuur ook wat zachter.

4 / 10

Bak de vis tot hij mooi gaar is.

5 / 10

Haal de Omegabaars uit de pan. Doe wat citroensap in de boter en roer de aangebakken stukjes los in de pan.

6 / 10

Voeg wat vers gehakte peterselie toe.

7 / 10

Kook de aardappelen gaar en pureer ze.

8 / 10

Voeg naar smaak wat room toe, en wat nootmuskaat

9 / 10

Kook je verse erwtjes gaar in wat water met een snuif suiker, zo blijven ze mooi groen. Ze mogen echt knapperig en al dente blijven.

10 / 10

Serveer de vis met daarop de botersaus en daarnaast een mooi lijntje van de puree met daarop de erwtjes, en zet daarop enkele kleinere chips.

Laat het smaken.

In Kruishoutem in Oost-Vlaanderen wordt een zeer bijzonder visje gekweekt: de Omegabaars. Ik ben er echt fan van, om meer dan één reden trouwens. Omegabaars is een klasse apart. Het is zowat de duurzaamste vis ter wereld (bij ons gekweekt!) want in tegenstelling tot andere kweekvis eet Omegabaars geen vis die in het wild moet worden gevangen. Omegabaars eet een 100% plantaardig dieet waardoor de vis bovendien uitzonderlijk veel omega 3 vetzuren bevat en het tot een zeer gezonde vis maakt. Ook kinderen houden van deze lekkere vis!

De duurzame viskwekerij van de Omegabaars verspilt overigens ook geen water dankzij een revolutionair circulair systeem. Naast de kwekerij van de Omegabaars staan namelijk tomatenserres en die vangen regenwater op dat wordt gebruikt om de bassins van de Omegabaars mee te vullen. Uiteraard produceren deze tomatenserres ook warmte. De hitte van die serres wordt aangewend om het water in de aquariums van de Omegabaars te verwarmen.

Je kunt dit fantastisch schone visje gebruiken voor een lekkere tartaar of een ceviche. Je kunt het grillenbakken of pocheren. Het is echt een fantastisch ingrediënt om creatief mee aan de slag te gaan in de keuken.

Vandaag koos ik er voor om eens een echte klassieker te maken, namelijk Omegabaars meunière. Tong is niet alleen perfect vervangbaar door Omegabaars, het is ook een duurzamere, gezondere keuze én een betere keuze voor je portemonnee. Om er een extra twist aan te geven heb ik er deze keer aardappelpuree bij gemaakt die we in dit gerecht combineren met aardappelchips en erwtjes. Die twee structuren van aardappel samenbrengen op een bord zorgen voor een smeuïge en crunchy touch. En de Omegabaars komt prima tot z’n recht in deze klassieke bereiding.

Wil je trouwens nog een ander recept van me met Omegabaars proberen, lees dan Omegabaars met fregola. Of surf naar de Omegabaars website voor meer informatie!

Bereiding

  1. Smelt wat boter in de pan en laat die lichtbruin kleuren.
  2. Doe wat peper en zout op de Omegabaars en bak aan op een licht vuur, eerst op de kant zonder vel. Zorg dat de boter niet bruin wordt.
  3. Overgiet de Omegabaars geregeld met wat boter. Dreigt de boter toch te zwart te kleuren, voeg dan een klein klompje extra boter toe en zet het vuur ook wat zachter.
  4. Bak de vis tot hij mooi gaar is.
  5. Haal de Omegabaars uit de pan. Doe wat citroensap in de boter en roer de aangebakken stukjes los in de pan.
  6. Voeg wat vers gehakte peterselie toe.
  7. Kook de aardappelen gaar en pureer ze.
  8. Voeg naar smaak wat room toe, en wat nootmuskaat
  9. Kook je verse erwtjes gaar in wat water met een snuif suiker, zo blijven ze mooi groen. Ze mogen echt knapperig en al dente blijven.
  10. Serveer de vis met daarop de botersaus en daarnaast een mooi lijntje van de puree met daarop de erwtjes, en zet daarop enkele kleinere chips.

Recepten die je waarschijnlijk ook lekker vindt

Sven-A-259642-foie-gras-praline-

Foie gras praline met popcorn, bieslook, mango en witte chocolade

Ik zal maar meteen met de deur in huis vallen: ik weet dat veel mensen foie gras serveren absoluut not done vinden. Bij mij thuis staat het ook niet zo vaak meer op het menu … Lees meer

Rode biet met bulgur, paling en geitenkaas

Rode biet met bulgur, paling en geitenkaas

Jan en Filip zijn twee van onze meest gastvrije vrienden. Filip is de grote wijnkenner met een liefde voor mooie Franse wijnen, en zijn man Jan is een uitstekende kok … Lees meer

Tartaar van tonijn met granité van limoen en appel

Tartaar van tonijn met granité van limoen en appel

Van tonijn kun je net als van biefstuk een heerlijke tartaar maken. Belangrijk is wel om die bijna à la minute te maken, want zeker als je hem al lang op voorhand begint te bereiden, gaat hij verkleuren omdat door het zuur de vis begint te garen, en dat is hier echt niet de bedoeling … Lees meer

Noma Bloempotje

Bloempotje geïnspireerd door Noma

Ik had ooit het geluk om te eten in het toenmalige beste restaurant van de wereld, ‘Noma’ van René Redzepi in Kopenhagen. Het was een prachtige avond, met zes goede vrienden, drie koppels die houden van lekker eten en daar wel eens voor willen reizen … Lees meer

Spring rolls van Peking Duck

Spring rolls van Peking Duck

Peking Duck is één van de heerlijke klassiekers uit de Chinese keuken. De crispy eend plooi je dan met wat hoisinsaus, ui en komkommer in gestoomde pannenkoekjes … Lees meer

's-rabarbertaart

De zalige rabarbertaart van mijn mama Anny

Ik weet het al langer… ze scoren altijd heel goed hier op de blog, de taarten en desserts van mijn mama Anny. En deze rabarbertaart is een absolute klassieker uit onze kindertijd en blijft een super succesvol dessert tot op vandaag … Lees meer

Bagel op z'n Italiaans

Heerlijk lunchgerecht: Bagel op z’n Italiaans

Hou je van bagels? In New York zijn ze immens populair. Ze werden in Amerika bedacht door Poolse Joden die rond de jaren dertig/veertig de ovens in The Big Apple niet mochten gebruiken en dan maar hun brooddeeg kookten … Lees meer

Gratin van kippenballetjes met broccoli en krieltjes

Gratin van kippenballetjes met broccoli en krieltjes

Broccoli is een sowieso een hele lekkere groente, en nog eens zeer gezond ook. In combinatie met de aardappeltjes en de balletjes van kippengehakt, en vooral samen met de yoghurt en de lekkere kruiden krijg je een schotel vol lekkere smaken … Lees meer