Antwerpen: de hotspots volgens local foodies
Nieuws

Antwerpen: de hotspots volgens local foodies

Antwerpen is zalig om te shoppen en cultuur op te snuiven maar al even interessant als het op culinair vlak aankomt. Zak je binnenkort af naar ’t Stad, dan serveren we bij Would Be Chef graag enkele hotspots waar de local foodies reserveren. Maak kennis met Bieke Verheye, Patricia Goijens & Tanguy Ottomer.

Heb jij nog topadresjes die we niet mogen missen? Laat het ons gerust weten via social media of mail naar [email protected]. Alvast smakelijk!

Bieke Verheye

Antwerpen: de hotspots volgens local foodies

Globetrotter, foodie lover & granola addict Bieke Verheye is afkomstig uit West-Vlaanderen maar woont al geruime tijd in Antwerpen. Bieke is het creatieve brein achter La Favo, het Belgische merk dat garant staat voor héérlijke ontbijtgranen met het glutenvrije superfood quinoa als basisingrediënt. Bieke haar favoriete restaurant in Antwerpen is Little Bún. Voor haar dé plek als je verknocht bent aan Asian streetfood.

“Eigenlijk kan ik niet kiezen, want ik ben zo’n grote fan van de Vietnamese keuken dat alles me werkelijk smaakt! Maar met de pho bo aka de beef noodle soup kan je sowieso niet missen”, verklaart Bieke. Je eet er aan de bar of aan een tafeltje. Opgelet, het restaurant is vrij klein, maar dat levert je dan weer die cosy en huiselijke sfeer. Hier kan je terecht voor lunch, diner of om lekkere gerechten af te halen. Bieke kan je er meestal op een dinsdag- of donderdagavond vinden. Al durft ze ook wel op de andere dagen afhalen.

Huibrecht Berends & Hoa Truong, de eigenaars van Little Bún openden bovendien onlangs een nieuw restaurant in de Volksstraat genaamd Bún. Hier schuif je aan tafel voor Asian fine dining en sharing. Hoa Truong is de zus van Quyen van het bekende Vietnamese restaurant Little Asia in Brussel.

Little Bún
Sint-Jorispoort 22
2000 Antwerpen
03/234.04.16
www.bunantwerp.be

Tanguy Ottomer

https://www.instagram.com/p/BjcwUHEgLXL/?utm_source=ig_web_copy_link

Als er één iemand Antwerpen uit z’n broekzak kent, dan is het BeroepsAntwerpenaar (en ondertussen zelfs BeroepsBelg) Tanguy Ottomer. Alom gekend om z’n excentrieke snor én om z’n deskundige uitleg als Antwerps stadsgids. Tanguy kleint de kleinst verborgen plekjes van ’t Stad en neemt ons met plezier mee naar z’n favoriet restaurant: Ciro’s.

“Ciro’s bereidt de beste steak van’t stad. Bovendien heeft het restaurant een zeer authentieke sfeer van weleer en krijg je hier een übergezellige en warme bediening”, vertelt Tanguy. Ciro’s is sinds generaties namelijk een begrip in Antwerpen. Het is het meest Antwerpse restaurant van Antwerpen en serveert een smakelijke brasseriekeuken met o.a. een toast champignon, een garnalencocktail, gravad lax en vol-au-vent, de lekkerste stukken vlees en klassiekers als zeetong en paling in’t groen. Tanguy spot je er meestal op vrijdag- of zaterdagavond. Reserveren is wel nodig!

Ciro’s
Amerikalei 6
2000 Antwerpen
03/238.11.47
www.ciros.be

Patricia Goijens

https://www.instagram.com/p/BnWlUy5g1_i/?utm_source=ig_web_copy_link

Interieurstyliste & -fotografe Patricia Goijens is oorspronkelijk uit Leuven maar mag al meer dan 7 jaar Antwerpen haar thuis noemen. Ze woont er samen met haar man architect Dieter Vander Velpen én hun Britse korthaar George. Haar favoriete restaurant is Lokal. Hier kies je uit tal van Frans-Belgische klassiekers als steak tartare, stoofvlees, vol-au-vent en slibtong meunière. De kaart verandert er regelmatig maar Patricia is er nu vooral verzot op de cannelloni van roggevleugel met spinazie, pompoenpapier en gekonfijte zoete aardappel.

Je kan er terecht voor een lunch, diner of gewoon om gezellig je krant te lezen bij een héérlijke kop koffie. Voor Patricia redenen genoeg om af te zakken naar Lokal, ze prijst vooral de vlekkeloze service en de verrassende combinaties in het bord, tegen democratische prijzen. Bovendien is Patricia lactose-intolerant en haar man gluten-intolerant. Bij Lokal houden ze hier bijzonder goed rekening mee.

Het restaurant ligt in de wijk waar Patricia & Dieter wonen. Daardoor kan je hen er regelmatig spotten; wanneer ze iets te vieren hebben, wanneer een slechte dag een goed einde nodig heeft of wanneer ze op date night gaan! Ze hebben er zelfs gelunched na hun burgerlijk huwelijk.

Lokal
Jan Van Rijswijcklaan 1
2018 Antwerpen
03/430.53.15
www.restaurantlokal.be

Gerelateerde nieuwsberichten

_74I8659

Zo zalig zijn zomerse feestjes met Big Green Egg #advertentie

Zoals jullie misschien al hebben gezien op mijn blog of socials, ben ik sinds dit voorjaar ambassadeur van Big Green Egg voor Vlaanderen. En daar ben ik oprecht fier op … Lees meer

Via Veneto

Waarom ik steeds vaker afhaak bij tasting menu’s

Ik hou van lekker eten. Dat weten jullie. Er zijn weinig dingen waar ik zoveel plezier aan beleef als een verrassend diner in een goed restaurant. Ik ben ook de laatste om een creatieve chef tegen te spreken … Lees meer

VAKANTIE EN NIKS BIJKOMEN: 3 SLIMME TRUCS!

Vakantie en niks bijkomen: 3 slimme trucs!

Juli is voor veel mensen vakantietijd. En of je nu toch nog naar het buitenland op reis gaat, of gezellig in eigen land blijft, je leeft toch een beetje op een ander ritme, en het is niet altijd evident om dan ook nog eens op de lijn te letten … Lees meer

Eat Your Beans Day – waarom bonen je nieuwe beste vriend in de keuken zijn

Wist je dat het op 3 juli Eat Your Beans Day is? Een dag die in de Verenigde Staten in het leven is geroepen om bonen eens ecxtra in de schijnwerpers te zetten … Lees meer

Zalige verjaardagsplannen vandaag

Het is zover. 7 juni. Vandaag ben ik jarig. Yes, 52 lentes jong. En wat een zaligheid: het is zaterdag, het zonnetje schijnt vol geestdrift, en ik zit – hoe heerlijk is dat – in mijn lievelingsstad Barcelona … Lees meer

Mosselambassadeur Sven Ornelis

De eerste Zeeuwse mosselen van 2025: een smakelijk begin van de zomer #advertentie

Afgelopen dinsdag was het weer zover. Elk jaar opnieuw kijk ik er reikhalzend naar uit: het moment waarop ik als ambassadeur van de Zeeuwse mosselen de allereerste exemplaren van het nieuwe seizoen mag proeven — rauw, recht uit de zee, zoals het hoort … Lees meer

Groot nieuws: ik ben ambassadeur voor Big Green Egg Vlaanderen! 🔥 #advertentie Would Be Chef Sven Ornelis6

Groot nieuws: ik ben ambassadeur voor Big Green Egg Vlaanderen! 🔥 #advertentie

Mensen die me volgen op sociale media weten het al even: ik ben officieel ambassadeur geworden voor Big Green Egg in Vlaanderen! Wie mij een beetje kent, weet dat ik al heel mijn leven een grote liefde heb voor barbecueën … Lees meer

ben-libby-WjW97Z5BpVA-unsplash

Aardappelen: gezond, lokaal en ten onrechte onderschat

Aardappelen hebben de voorbije jaren jammer genoeg een wat negatieve bijklank gekregen binnen de wereld van gezonde voeding. Ze worden al te vaak afgedaan als dikmakers of lege koolhydraten, maar dat is eerlijk gezegd een onterechte beoordeling … Lees meer