De populairste pasta's in Amerika
Nieuws

De populairste pasta’s in Amerika

Amerikanen houden van pasta, en op 17 oktober vieren ze uitgebreid National Pasta Day. Voor mij een goede aanleiding om eens uit te zoeken wat de populairste pasta-bereidingen zijn in de Verenigde Staten. Ik heb de hitparade van de populairste pasta’s even voor je samengevat. Misschien kan het inspirerend werken voor het maken van je menu de komende dagen.

  1. Spaghetti met gehaktballen: Dit klassieke gerecht bestaat uit spaghetti geserveerd met tomatensaus en grote gehaktballen. Iets wat ik zelf ook bijzonder graag maak.
  2. Macaroni and Cheese: Macaroni en kaas is een comfortfoodfavoriet, gemaakt met macaronipasta en een romige kaassaus. Zelf heb ik er een variant op met kreeft in, zooooo lekker.
  3. Fettuccine Alfredo: Fettuccine pasta geserveerd met een romige saus van boter, room en Parmezaanse kaas.
  4. Lasagne: Lasagne is een gelaagd gerecht met pastavellen, ricotta kaas, gehakt en tomatensaus. Amerikanen houden er van.
  5. Pasta Primavera: Een licht en kleurrijk gerecht gemaakt met diverse gestoomde groenten en pasta, meestal geserveerd met een romige saus.
  6. Pasta Carbonara: Een Italiaans gerecht gemaakt met spaghetti, eieren, pancetta (of spek), Parmezaanse kaas en zwarte peper. Ook in Amerika een klassieker.
  7. Cajun Chicken Alfredo: Een gerecht met gegrilde kip, fettuccine en een pittige Alfredo-saus, vaak op smaak gebracht met Cajun-kruiden. Dit is echt een typische Amerikaanse klassieker.
  8. Pasta met Pesto: Pasta met zelfgemaakte of gekochte pestosaus, gemaakt met basilicum, pijnboompitten, knoflook, Parmezaanse kaas en olijfolie. Voor mij ook een schot in de roos.
  9. Linguine met witte wijn en knoflook: Linguine pasta met een saus van witte wijn, knoflook, citroen en verse kruiden, vaak geserveerd met zeevruchten.
  10. Pasta met gehakt- en tomatensaus: Een eenvoudig gerecht van pasta met een tomatensaus die meestal gehakt of worst bevat. Een beetje wat wij spaghetti bolognese noemen.
  11. Kip Parmezaan: Dit is een klassieker manier om pasta te eten in Amerika. Een gepaneerde en gebakken kipfilet die geserveerd wordt bovenop spaghetti met tomatensaus en kaas.
  12. Pasta met knoflook en olijfolie: Een eenvoudig gerecht van pasta met knoflook, olijfolie, rode pepervlokken en verse kruiden. Voor mensen die van pit houden.
  13. Pasta met broccoli en kaassaus: Pasta met gestoomde broccoli en een romige kaassaus. Amerikanen zijn daar gek op!
  14. Pasta met zeevruchten: Een mengsel van zeevruchten zoals garnalen, mosselen en inktvis geserveerd met pasta in een tomaten- of witte wijnsaus.

Gerelateerde nieuwsberichten

Thaise kreeft met noedels

De beste hoofdgerechten voor de feestdagen

Elk jaar opnieuw deel ik met jullie hier op Would Be Chef recepten voor de feestdagen. Vandaag wil ik een aantal feestelijke hoofdgerechten met jullie delen … Lees meer

Makkelijk hapje milkshake met paling

De lekkerste hapjes voor de feestdagen

Een goed feest begint met lekkere hapjes. Je kunt uiteraard wat blokjes kaas en salami op de salontafel zetten, of een kommetje chips. En er is uiteraard niks verkeerd met wat toastjes … Lees meer

Nobashi garnalen met vitelotte aardappel en truffel mayonaise

De lekkerste voorgerechten voor de feestdagen

Zoek je inspiratie voor lekkere voorgerechten voor de feestdagen? Zoek dan vooral niet verder. Elk jaar opnieuw deel ik met jullie hier op Would Be Chef recepten voor de feestdagen … Lees meer

Goed nieuws: Mama's kookboek komt maandag aan!

Bestel Mijn Mama’s Kookboek nu als kerstcadeau voor het te laat is!

Het is fantastisch hoeveel reacties ik elke dag nog krijg op Mijn Mama’s Kookboek. Het is, zo laten veel mensen mij weten, een prachtig boek geworden: een ode aan de keuken van mijn mama en mijn beide oma’s … Lees meer

Dit kerstcadeau mag je echt niet missen

Dit kerstcadeau mag je echt niet missen

Het is werkelijk ontroerend hoeveel mensen intussen Mijn Mama’s Kookboek hebben gekocht met een hele specifieke reden: ze willen de heerlijke gerechten uit onze jeugd overdragen van generatie naar generatie … Lees meer

Zou ik Hockney laten proeven van de gerechten die ik maak?

Zou ik Hockney laten proeven van de gerechten die ik maak?

Intussen woont onze kleine Hockney toch al een maand of twee bij ons en het is werkelijk zalig om zo’n zotte kitten in huis te hebben. Hij is lief en aanhankelijk maar ook een kleine gekkerd met veel onstuimige energie … Lees meer

Regen? Wind? Herfst? Hier is een gezellig weekmenu

Regen? Wind? Herfst? Hier is een gezellig weekmenu

Wat een rotweer he de laatste weken. Het is een herfst vol regen en wind. Niks om vrolijk van te worden. Maar kijk, aan het weer kunnen we niks veranderen … Lees meer

Kun je diabetes vermijden?

Kun je diabetes vermijden?

14 november is Wereld Diabetes Dag. Diabetes is een complexe aandoening die het gevolg is van verschillende factoren. Genetica is er een van, en daar kun je dus weinig aan doen … Lees meer