Deel deze noodkreet van Walter en z'n collega's
Nieuws

Deel deze noodkreet van Walter en z’n collega’s

Dit is een foodblog. Die staat vol recepten. Over hoe je lekker koken kunt. Welke ingrediënten je in huis moet halen. Tips over hoe je maaltijden nog lekkerder kunt maken. En gezelliger.

Vandaag wil ik deze blog gebruiken om een oproep van Walter te delen. Walter mailde me net, en ik vind het belangrijk dat jullie zijn noodkreet lezen.

Walter wil namelijk ’s avonds ook eten. Iets koken voor zijn familie. Even samen zitten na een waanzinnige dag. Maar Walter vindt ’s avonds na zijn zware dagtaak jammer genoeg bijna geen eten meer in de geplunderde winkelrekken.

Wees geen egoïst. Heb respect voor Walter en zijn tienduizenden collega’s, wat zij doen voor dit land is waanzinnig. Hamster niet. Je hoeft geen kelder vol etenswaren te proppen.

Beste overheid, zorg dat alle mensen in de zorg na hun zware dagtaak rustig hun inkopen kunnen doen, en ’s avonds een gezonde maaltijd voor zichzelf en de familie kunnen bereiden. Alstublief.

Dit is de mail die Walter mij stuurde

Weet je wat ik ONTZETTEND ERG VIND…

Ik werk als verantwoordelijke in de gezondheidszorg en het is mooi dat iedereen onze mensen willen steunen in liederen en handengeklap…dat doet enorme deugd!

Maar het is tegelijk een enorme kaakslag voor alle mensen die werken in de zorg. ..ziekenhuis, WZC en mensen met een beperking dat velen van diezelfde mensen als mieren (sorry voor het woordgebruik) gaan krioelen op een parking van een warenhuis zoekend naar een karretje om daarna alles (als mieren) al het eten en verzorging gaan inkopen van alle zorgmedewerkers die juist 24/24 instaan voor hen en hun familie.

Ik pleit dan ook dat elk warenhuis het laatste uur voor hun sluitingstijd enkel toelating verleent aan mensen uit de zorg en dit wordt bekrachtigd door de overheid!

Dit is niet alleen een ‘symbolisch’ steunend signaal voor hen met liederen en handengeklap maar vooral een direct signaal dat zij na hun zware werktaak elke dag ook met gerust gemoed hun inkopen kunnen doen.

En ja sorry dat ik het zeg, dat geeft hen meer moed en motivatie dan elk liedje of handgeklap… er ook even kunnen zijn voor hun gezin!

Beste Sven kan je deze boodschap over gans Vlaanderen doorsturen maar ook contact opnemen met de overheden die dit vanaf morgen of volgende dagen kunnen waarmaken…het laatste uur voor sluitingstijd in elk warenhuis enkel voor mensen uit de zorgsector… ziekenhuizen, WZC en instellingen met mensen met een beperking.

Elke instelling kan een attest afgeven aan de medewerkers die moeten blijven instaan voor de zorg als bewijs!

Gerelateerde nieuwsberichten

Groot nieuws: ik ben ambassadeur voor Big Green Egg Vlaanderen! 🔥 #advertentie Would Be Chef Sven Ornelis6

Groot nieuws: ik ben ambassadeur voor Big Green Egg Vlaanderen! 🔥 #advertentie

Mensen die me volgen op sociale media weten het al even: ik ben officieel ambassadeur geworden voor Big Green Egg in Vlaanderen! Wie mij een beetje kent, weet dat ik al heel mijn leven een grote liefde heb voor barbecueën … Lees meer

ben-libby-WjW97Z5BpVA-unsplash

Aardappelen: gezond, lokaal en ten onrechte onderschat

Aardappelen hebben de voorbije jaren jammer genoeg een wat negatieve bijklank gekregen binnen de wereld van gezonde voeding. Ze worden al te vaak afgedaan als dikmakers of lege koolhydraten, maar dat is eerlijk gezegd een onterechte beoordeling … Lees meer

Scherm­afbeelding 2025-05-10 om 12.24.19

Mis niets & schrijf je in voor de Would Be Chef nieuwsbrief!

Ben jij een trouwe bezoeker van Would Be Chef? Dan weet je dat er hier elke week heerlijke recepten, smakelijke tips en inspirerende verhalen verschijnen … Lees meer

AI0A2732

Brotherday – voor mijn broer Arn

Vandaag is het Brotherday, en dus zet ik met plezier mijn lieve broer Arn eens in de bloemetjes. Net als ik is hij een levensgenieter pur sang. Hij schrijft dan wel geen kookboeken (dat laat hij aan mij over), maar koken kan hij ook wel als de beste – samen met zijn lieve vrouw Nathalie … Lees meer

National Chocolate Chip Day: een ode aan een geliefde lekkernij

Elk jaar op 15 mei vieren chocoladeliefhebbers in de Verenigde Staten – en steeds vaker ook daarbuiten – National Chocolate Chip Day. Deze dag staat volledig in het teken van misschien wel de populairste toevoeging aan koekjes, muffins, ijs en talloze andere desserts: de chocoladechip … Lees meer

Nakd_Lifestyle image_Fruit & Fibre bars_Apple & Strawberry_SP (1)

Verantwoord snacken was nog nooit zo lekker: ontdek de nieuwe nākd. Fruit & Fibre Bars #advertentie

Ik probeer veel te sporten en gezond te leven, maar ik wil ook absoluut niet met honger rondlopen, dus ben ik zoals veel mensen een snacker. Niet per se uit pure goesting, maar als het zoals bij mij druk is en ik snel iets nodig heb dat me energie geeft én me goed laat voelen, dan ben ik zoals jullie weten een echte fan van nākd … Lees meer

Zin in iets lichts, feestelijks en boordevol smaak? 7x recepten met garnalen

Ik zal maar bekennen: garnalen zijn voor mij echte toppers in de keuken. Ze zijn elegant, snel klaar en ze geven meteen een verfijnde toets aan elk gerecht … Lees meer

Wat is moscato wijn en is het echt lekker of niet?

Eerlijk? Ik kan wel eens genieten van een glaasje Moscato, maar criticasters noemen het de limonade onder de wijnen. Moscato is dan ook een zoete, licht mousserende wijn die wordt gemaakt van de Muscat-druif, een van de oudste druivensoorten ter wereld … Lees meer