Doe ook eens een Orneliske
Nieuws

Doe ook eens een Orneliske

Zalig om te zien hoeveel mensen nu een “Orneliske” doen en het wandelen hebben (her)ontdekt. Terecht! Ik ben dus tegenwoordig niet langer de enige fanatieke wandelaar. Het is logisch ook. Mensen hebben in deze quarantaine-tijden wat frisse lucht nodig.

De sportclubs en fitnessclubs zijn ook dicht, dus je moet ergens je beweging halen. Daarom wandelen mensen nu, net als ik. En geloof me, je zult merken dat veel mensen verslaafd zullen raken, en na deze coronatijden even fanatiek zullen worden als ik. Wandelen is gewoon veel te tof, en te gezond, het maakt je lichaam gezonder en je geest ook. Het is de ideale remedie tegen donkere gedachten.

Het is op de koop toe de komende dagen ook nog eens prachtig weer. De natuur is volop aan de lente begonnen en staat in bloei. De vogeltjes fluiten. Je kunt lammetjes zien in de weide. Er is niks heerlijker dan dat: lekker de natuur in gaan wanneer de zon volop schijnt en het toch ook niet al te warm meer is. Ideaal dus.

En het voordeel is, bijna alle wetenschappers en diëtisten zijn het er over eens: wandelen is gewoon de beste manier om vet te verbranden. Omdat je hartslag laagt blijft maar wel een lange volgehouden fysieke inspanning wordt geleverd, ben je gewoon lekker veel calorieën aan het verbranden. Veel mensen vragen zich uiteraard af over welke hoeveelheden calorieën dat dan wel gaat.

Wel, ik zet het nog even op een rijtje, om je te overtuigen. Iemand van 75 kilo die aan een normaal tempo een uurtje wandelt kan zo’n goede 250 calorieën verbranden. Weeg je meer of wandel je sneller, dan loopt dat flink op boven de 300. Een man van rond de 80 kilo, die zoals ik een dikke zes kilometer per uur wandelt, verbrandt zelfs meer dan 400 calorieën en ga je naar de 90 kilo dan kun je aan dat tempo tegen de 480 calorieën verbranden. Dat is best veel. Als je weet dat een man zo’n 2500 calorieën, en een vrouw zo’n 2000 per dag eten mag, omdat die sowieso verbrand worden.

Geregeld een uurtje wandelen, gecombineerd met gezond eten en veel water drinken, zal je gewicht, maar zeker ook je gezondheid dus absoluut ten goede komen. En in tegenstelling tot hardlopen of joggen zijn de risico’s op kwetsuren ook heel wat kleiner bij wandelen. En het zal ook je weerstand verhogen, iets wat niet onbelangrijk is in deze barre tijden!!!

Toch wil ik nog een warme oproep doen: ga NIET in groep wandelen of op drukke plekken. De lucht is door de quarantaine nu sowieso veel properder. De wegen zijn veiliger. Overal. Ontdek gewoon eens je eigen dorp of stad. Ikzelf bijvoorbeeld wandel normaal op het jaagpad langs de Dijle hier tussen Werchter en Mechelen. Het is er prachtig, maar nu naar mijn zin wat te druk.

Dus ik wandel nu gewoon door de straatjes van Rijmenam. Ook dichter bij huis kun je lange leuke wandelingen maken. En dan nog iets: hou afstand. Wandelen is gezond, in groep wandelen nu even niet. Ga enkel met je gezin wandelen dus of alleen. 

Geniet ervan, het zal je deugd doen! En je mag me gerust taggen op Instagram. Ik vind het stiekem wel fijn om te merken dat door zoiets verschrikkelijks als het corona-virus mensen nu ook zoiets geweldig als wandelen herontdekken. We zijn goed op weg!

Gerelateerde nieuwsberichten

15 maart is een dag zonder culinaire regels!

Op 15 maart vieren we Everything You Think Is Wrong Day en dat is voor een Would Be Chef het perfecte excuus om alle culinaire heilige huisjes eens flink in vraag te stellen … Lees meer

14 maart, de dag die wiskundenerds én foodies vieren

Op 14 maart gebeurt er iets bijzonders want dat is de dag waarop wiskunde nerds en foodies wereldwijd zij aan zij staan om Pi-dag te vieren. De datum is niet toevallig gekozen omdat de Amerikaanse schrijfwijze 3 … Lees meer

Waarom schoolmaaltijden echt zorg en middelen verdienen

Op 12 maart is het International School Meals Day en eerlijk gezegd vind ik het best lastig om in te schatten hoe het er vandaag de dag precies aan toe gaat met de maaltijden op onze scholen … Lees meer

Laat de vaatwasser eens voor wat hij is

Op 9 maart is het National Dishwasher Day en voor mij is het tegenwoordig de absolute evidentie dat zowat alles na het eten rechtstreeks de vaatwasser ingaat … Lees meer

Chiazaad: de kleine krachtpatser uit de oudheid

Die minuscule, zwart-grijze spikkeltjes die we vandaag overal in onze smoothies en yoghurt strooien, hebben een indrukwekkende geschiedenis die teruggaat tot de Azteken en de Maya’s … Lees meer

Gemini_Generated_Image_w8a2f5w8a2f5w8a2-2

Je kunt nooit raden hoeveel chips er wereldwijd gegeten worden!

Of we nu een film kijken, een feestje vieren of gewoon een goestje hebben, de zak chips is nooit ver weg in onze huiskamers. Maar wist je dat deze flinterdunne lekkernij ooit begon als een culinaire wraakactie in een chic Amerikaans restaurant … Lees meer

Het zijn nu echt wel je laatste dagen om skrei te proeven

Wie dit seizoen nog wil genieten van de absolute koning onder de kabeljauwen moet nu snel zijn. Het seizoen van de skrei loopt namelijk op zijn laatste benen en voor je het weet is deze delicatesse weer een jaar lang van de menukaart verdwenen … Lees meer

Waarom ik wellicht nooit van mijn buikje zal afraken

Ik doe het nu al sinds mijn achttiende: ochtendshows presenteren en dat combineren met vaak heel late dj-sets in het weekend. Ik ben een ochtendmens, dat is duidelijk, maar ik heb ook het geluk dat ik mijn bioritme makkelijk kan plooien naar andere momenten … Lees meer