Roger Van Damme is sinds jaar en dag de chef van het fantastische restaurant Het Gebaar in een schattig pannenkoekenhuisje in de Antwerpse kruidentuin. Eén Michelinster. En waanzinnige 18 op 20 bij Gault Millau. En een notering in talrijke culinaire hitparades.
Roger weet wat koken is. Alles is gestart vanuit het maken van prachtige desserts, maar intussen is Roger ook een meester in het bereiden van prachtige gestileerde hartige borden. Bovendien is Roger één van mijn beste copains.
Een man waar ik altijd op rekenen kan, wanneer ik culinaire tips nodig heb, maar ook privé zijn we voor elkaar graag een luisterend oor en grote supporter. Tien vraagjes aan één van de strafste foodkunstenaars uit ons landje.
Klassiek met bekende smaken en een mooi stuk product, ik probeer dit te combineren met een leuke garnituur er rond.
Tuurlijk, een tweede ster krijgen zou leuk zijn. Maar ik weet niet wat het verschil zou maken in het restaurant. Voor een internationaal publiek zou het natuurlijk wel leuk zijn. Ach, zoiets verwachten mag je nooit doen, want als het dan niet komt kan dat een grote teleurstelling zijn.
Ja zeker het is mijn passie, maar het zoute is voor mij de laatste jaren meer ontwikkeld en ook zeer inspirerend .
Dat klopt zeker. Maar er zitten ook in die gestileerdere gerechten veel technieken die je op het eerste zicht niet ziet. We werken tegenwoordig wel meer aan met een klassiek, product zoals bijvoorbeeld een paté croute. Maar je moet evolueren natuurlijk, want altijd hetzelfde koken is ook maar saai hé.
Een goede coach zijn, en zelf niet alles willen doen, maar sterke mensen rond je plaatsen en die ook de nodige erkenning geven voor hun werk. Maar het belangrijkste om alles vol te kunnen houden is natuurlijk: houden van je werk.
Er zijn er zoveel echt waar ik van hou, moeilijk kiezen. Maar dan zou ik toch gaan voor bijvoorbeeld een simpel kraampje waar je streetfood in Bangkok kan eten. Echt, daar at ik ooit de lekkerste saté ooit. Natuurlijk zijn er ook de echte toppers maar daar betaal je dan weer veel geld voor, en dat hoeft heus niet altijd.
Er zijn iedere dag jongens die top bezig zijn, maar vaak moeten die nog een eigen weg zoeken. Jonge mensen met een concept, daar kijk ik naar op hoor, zeker als er een mooi verhaal achter zit. Om nu echt 1 naam te noemen is moeilijk, maar over de hele lijn valt er in België veel te beleven.
Spruitjes.
Sushi, friet met steak van bbq.
Een goede tip is om een beetje puddingpoeder (gewoon van Imperial) toe te voegen aan elk beslag. Van pannenkoeken tot biscuit, tot taartbeslag. Het geeft een lekker vanillesmaakje. Echt een gouden truc.
Leopoldstraat 24
2000 Antwerpen
België
tel. +32 32 32 37 10
Koop deze maand het boek ‘Mijn Barcelona’ en maak kans op een trip naar mijn lievelingsstad De donkere en korte winterdagen zijn nu wel definitief achter de rug, de lente is in het land, en iedereen begint te dromen van vakantie … Lees meer
Bangkok is een schitterende stad met vele prachtige restaurants en hotels. Dat hadden we al door toen we bijna 15 jaar geleden hier voor het eerst waren … Lees meer
De wetenschappelijke naam van popcorn is zea mays everta, en dat is de enige soort maïs die ook “popt”. Popcorn is eigenlijk familie van de grassen … Lees meer
Ik gebruik graag koriander in mijn recepten. Vooral wanneer ik Aziatische gerechten maak geeft dit frisse kruid (vaak in combinatie met munt) een lekkere extra toets … Lees meer
Altijd al gedacht dat je eens een van mijn boeken wilde kopen voor jezelf, of om cadeau te doen? Dan is deze week een goed moment. Tot eind januari kun je al mijn boeken kopen aan twintig procent korting … Lees meer
Yes, het zijn deze weken solden op Silenro Publishers. Je kunt al mijn boeken tot eind januari kopen met een mooie korting van 20%. Ideaal om jezelf of iemand die je graag ziet te verwennen met leuk leesvoer … Lees meer
16 januari is Quinoa Day. Quinoa is een zaad dat vaak wordt gebruikt als graanalternatief vanwege zijn hoge eiwitgehalte en essentiële aminozuren. Quinoa komt oorspronkelijk uit de Andes-regio in Zuid-Amerika, waar het al duizenden jaren wordt geteeld door inheemse volken, vooral in Peru, Bolivia en Ecuador … Lees meer
Nu ik al een paar maand gezonder leef drink ik ook graag een glas versgeperst sap. Maar telkens ik een fruitsapje post op Instagram krijg ik de opmerking dat dat eigenlijk niet zo gezond is … Lees meer