Knokke: de hotspots volgens local foodies
Nieuws

Knokke: de hotspots volgens local foodies

Ook in de gure wintermaanden kan je lekker richting de kust om te gaan uitwaaien tijdens een frisse wandeling of om er een culinair adresje uit te proberen. Citytrippen in eigen land … we love it! Knokke is dan zeker de ideale stad aan zee om te shoppen, te ontspannen of lekker te lunchen of dineren.

Wil je alle culinaire hotspots op een rij? Would Be Chef deelt met plezier de niet te missen hotspots van de experts ter plaatse! Knokke door de ogen van de local foodies!

Maak kennis met Ann De Bisschop & Nanouk De Cauwer. Twee ladies die weten waar je heen moet in Knokke! Heb jij nog topadresjes die we niet mogen missen in de kuststad? Laat het ons gerust weten via social media of mail naar [email protected]. Alvast smakelijk!

Ann De Bisschop

https://www.instagram.com/p/Br7zNNInxvr/?utm_source=ig_web_copy_link

Ann De Bisschop is wellbeing consultant, keynote speaker en auteur van het boek ‘Aftellen naar maandag’. Ann waakt over het welzijn van alle werknemers. Ann & ik kennen elkaar al jaren, zijn ex-collega’s bij Medialaan en écht goeie vrienden. Culinair genieten zit haar in het bloed en ondertussen smulde ze daar ook al heel wat expertise bij elkaar en dat deden we ook vaak samen.

Ann vind je vaak in Knokke. “Bartholomeus is mijn favoriete adres aan zee. Ik ontdekte het ruim 20 jaar geleden al en het is nog steeds mijn favoriet”, verklapt Ann. Voor haar is het vooral de kookkunst van Bart in combinatie met de joviale gastvrijheid van Sandra die er voor zorgen dat ze telkens terug komen. “Vroeger, nog voor ze hun eerste ster hadden, gingen wij er om de 6 weken het nieuwe menu ontdekken. Nu verandert het menu niet meer zo strikt maar vernieuwt Bart eerder geleidelijk aan gerecht per gerecht.”

Wil je je helemaal onderdompelen in Bart zijn culinair talent, dan kies je best voor de Terre et Mer. Je betaalt er iets meer voor, maar volgens Ann is dat het absoluut waard. Van het eerste hapje tot de traditionele mini boule de berlin en babelutte snoepje of praline op het einde, elke gerecht is een streling voor je smaakpapillen. Bart werkt vooral  met producten uit onze Noordzee. De visgerechten worden telkens in een verrassende combinatie geserveerd. “Als je kan, neem dan het dessert met chocolade. Veel meer wil ik hier niet over verklappen, alleen dat het met witte handschoenen wordt opgediend en op je bord wordt ‘gegooid’, met een verrassend resultaat.”

Bartholomeus
Zeedijk 267
8301 Heist aan Zee
050/51.75.76
www.restaurantbartholomeus.be

Nanouk De Cauwer

https://www.instagram.com/p/BUtlEyDlHP9/?utm_source=ig_web_copy_link

Stijlgoeroe en fashion influencer Nanouk De Cauwer ken je misschien als designer/owner van het streetwear brand #NANOUK. Eigentijdse kleding voor mannen en vrouwen met gekke prints en slogans. Samen met haar man interieurarchitect Anthony Boelaert & haar kids woont ze in Knokke. Ze kent de kuststad dus als de beste … op vlak van shoppen, zonnebaden én eten.

“Mijn favoriete restaurant in Knokke is Le Bistro de la Mer op het Oosthoekpleintje. Een heel gezellig restaurant die de Belgische &  Franse keuken nog steeds op authentieke wijze combineert”, vertelt Nanouk. Le Bistro de la Mer is perfect voor winter & zomer of zoals Nanouk het stelt “Ik heb een paar favorietjes in de zomer. Dan ga ik steevast voor de tartaar van tonijn, suuuuuper lekker. In de winter kies ik voor kalfszwezeriken met champignons en seizoenstruffel.”

Nanouk volgt de food trends op de voet en durft al wel eens een omweg maken om een goed restaurant te bezoeken. Gastronomische tripjes staan dan ook regelmatig op de agenda. “Bij Le Bistro de la Mer krijg je het tegenovergestelde dat wat je in de meeste culinaire restaurants geserveerd krijgt, Le Bistro serveert nononsens food op de wijze van je grootmoeder. En dat is dus een leuke afwisseling, ook de kids zijn trouwens grote fans!”

Het interieur is er klassiek, warm en stijlvol tegelijkertijd. De service is altijd vriendelijk en joviaal. “Mij kan je er het vaakst spotten op vrijdagavond na school, dan durven we de kinderen wel eens te verrassen met een etentje bij Le Bistro de la Mer, vinden ze geweldig! En ik moet niet koken dus een win/win-situatie!” verklapt Nanouk.

Le Bistro de la Mer
Oosthoekplein 2
8300 Knokke-Heist
050/62.86.98
www.lebistrodelamer.be

Gerelateerde nieuwsberichten

AI0A2942

Publiciteit: Win een citytrip naar Barcelona met Caractère

Koop deze maand het boek ‘Mijn Barcelona’ en maak kans op een trip naar mijn lievelingsstad De donkere en korte winterdagen zijn nu wel definitief achter de rug, de lente is in het land, en iedereen begint te dromen van vakantie … Lees meer

Four Seasons Bangkok Would Be Chef Sven Ornelis Thailand28

Four Seasons Bangkok, op 14 in de lijst met beste hotels ter wereld

Bangkok is een schitterende stad met vele prachtige restaurants en hotels. Dat hadden we al door toen we bijna 15 jaar geleden hier voor het eerst waren … Lees meer

Dit wist je nog niet over popcorn. Wedden?

15 dingen die je nog niet wist over popcorn. Wedden?

De wetenschappelijke naam van popcorn is zea mays everta, en dat is de enige soort maïs die ook “popt”. Popcorn is eigenlijk familie van de grassen … Lees meer

Daarom smaakt koriander (voor sommigen) naar zeep

Daarom smaakt koriander (voor sommige mensen) naar zeep

Ik gebruik graag koriander in mijn recepten. Vooral wanneer ik Aziatische gerechten maak geeft dit frisse kruid (vaak in combinatie met munt) een lekkere extra toets … Lees meer

Opgelet: laatste dagen solden voor mijn boeken!!!

Altijd al gedacht dat je eens een van mijn boeken wilde kopen voor jezelf, of om cadeau te doen? Dan is deze week een goed moment. Tot eind januari kun je al mijn boeken kopen aan twintig procent korting … Lees meer

Alle Boeken

Solden op al mijn boeken! Nu tijdelijk 20% korting.

Yes, het zijn deze weken solden op Silenro Publishers. Je kunt al mijn boeken tot eind januari kopen met een mooie korting van 20%. Ideaal om jezelf of iemand die je graag ziet te verwennen met leuk leesvoer … Lees meer

Gemarineerde gamba's met frisse salade van quinoa

Vier Quinoa Day met een van mijn recepten

16 januari is Quinoa Day. Quinoa is een zaad dat vaak wordt gebruikt als graanalternatief vanwege zijn hoge eiwitgehalte en essentiële aminozuren. Quinoa komt oorspronkelijk uit de Andes-regio in Zuid-Amerika, waar het al duizenden jaren wordt geteeld door inheemse volken, vooral in Peru, Bolivia en Ecuador … Lees meer

Is vers geperst fruitsap echt zo ongezond?

Nu ik al een paar maand gezonder leef drink ik ook graag een glas versgeperst sap. Maar telkens ik een fruitsapje post op Instagram krijg ik de opmerking dat dat eigenlijk niet zo gezond is … Lees meer