Pieter Timmers is op dit moment zonder discussie onze beste en populairste zwemmer. Met zijn 2 meter en zijn 89 kilo spieren staat de zilveren medaillewinnaar op de Olympische Spelen van 2016 zo strak als een speer. En zijn geweldige vrouw Elle is altijd een fijne collega van me geweest bij Medialaan.
Samen hebben ze een dochtertje waar veel aandacht naar gaat. Maar als het over eten en drinken gaat, moet er natuurlijk enorm rekening gehouden worden met het feit dat Pieter een topsporter is. Dat doet Elle met veel plezier. Sowieso houden ze van lekker eten, en een goed stukje kwaliteitsvlees, daar zijn ze allebei wel voor te vinden.
Voor Would Be Chef gaven ze ons graag een inkijk in hun culinaire leven, en ze vertelden ons ook wat Valentijn voor hen betekent.
“Sinds we een dochtertje hebben helaas niet even vaak als we zouden willen. Streefdoel is 1 keer per maand, maar de laatste maanden gaan we eerder 1 keer om de 2 of 3 maanden een avondje met 2 weg.”
“Zowel Pieter als ik. Overdag kookt hij meermaals voor zichzelf omdat ie 5 of 6 keer per dag moet eten. ’s Avonds wisselen we af en kookt iemand terwijl de andere ons dochtertje in bed stopt. We vertoeven dus heel vaak in de keuken.”
“Italiaans, Thais, Mexicaans en lekkere Vlaamse ovenschotels.”
“Voor ons geen paling in’t groen, orgaanvlees, varkenswangetjes en dat soort zaken ?.”
“In het buitenland: Fogo de Chao in Rio de Janeiro: een Braziliaans steakhouse waar obers langskomen met allerlei vlees op grote spiezen. Het vlees wordt ter plekke aan tafel gesneden, zo je bord in glijdend. Pieter heeft al veel lekker vlees gegeten, maar dit was met voorsprong het allerbeste. Zo mals, heerlijk gewoon. Ook was er een buffet waar je 101 zaken kon vinden, allemaal van topkwaliteit.”
“Geen restaurant, wel een delicatesse uit de slagerij The Butcher’s Store van De Laet & Van Haver (Antwerpen): Secreto 07. Het gaat om vlees van een Noord-Spaans runderras dat 7 weken lang wordt gerijpt in een marinade van 7 verschillende soorten, geheime kruiden. Het vlees, dat flinterdun wordt gesneden, smelt letterlijk weg op je tong. Heerlijk! Toprestaurant El Bulli zou ook fan zijn en meteen enkele kilo’s gekocht hebben.”
“Valentijn valt dit jaar op een donderdag zie ik, dus dan kunnen we sowieso niets doen omdat Pieter elke dag tot ’s avonds traint (enkel zondag niet als hij geen stages of wedstrijden heeft). Maar sowieso vieren we Valentijn nooit. Voor ons is dat een dag zoals een andere. We zijn niet zo van de data ?. We maken het thuis zo veel mogelijk gezellig en proberen, hoe moeilijk het met onze agenda’s ook is, bewust hier en daar een dagje of avond te blokkeren voor onszelf.”
Wist je dat het op 3 juli Eat Your Beans Day is? Een dag die in de Verenigde Staten in het leven is geroepen om bonen eens ecxtra in de schijnwerpers te zetten … Lees meer
Het is intussen een fijne traditie geworden. Een paar keer per jaar kun je mijn boeken ook bij me thuis komen kopen. Nu mijn nieuwe boek “De Poëzie Van Hockney” ook uit is, lassen we nog eens zo’n plezante verkoopdag in … Lees meer
Het is zover. 7 juni. Vandaag ben ik jarig. Yes, 52 lentes jong. En wat een zaligheid: het is zaterdag, het zonnetje schijnt vol geestdrift, en ik zit – hoe heerlijk is dat – in mijn lievelingsstad Barcelona … Lees meer
Afgelopen dinsdag was het weer zover. Elk jaar opnieuw kijk ik er reikhalzend naar uit: het moment waarop ik als ambassadeur van de Zeeuwse mosselen de allereerste exemplaren van het nieuwe seizoen mag proeven — rauw, recht uit de zee, zoals het hoort … Lees meer
Mensen die me volgen op sociale media weten het al even: ik ben officieel ambassadeur geworden voor Big Green Egg in Vlaanderen! Wie mij een beetje kent, weet dat ik al heel mijn leven een grote liefde heb voor barbecueën … Lees meer
Aardappelen hebben de voorbije jaren jammer genoeg een wat negatieve bijklank gekregen binnen de wereld van gezonde voeding. Ze worden al te vaak afgedaan als dikmakers of lege koolhydraten, maar dat is eerlijk gezegd een onterechte beoordeling … Lees meer
Ben jij een trouwe bezoeker van Would Be Chef? Dan weet je dat er hier elke week heerlijke recepten, smakelijke tips en inspirerende verhalen verschijnen … Lees meer
Vandaag is het Brotherday, en dus zet ik met plezier mijn lieve broer Arn eens in de bloemetjes. Net als ik is hij een levensgenieter pur sang. Hij schrijft dan wel geen kookboeken (dat laat hij aan mij over), maar koken kan hij ook wel als de beste – samen met zijn lieve vrouw Nathalie … Lees meer