KIPPEN GEHAKTBROODJE MET WORTELEN EN ZOETE AARDAPPEL
Recept

Kippen gehaktbroodje met wortelen en zoete aardappel

Dit heb je nodig 4 personen

  • 500 gr kippengehakt
  • 100 gr kipreepjes
  • 2 grote zoetaardappelen
  • 500 gr kleine wortelen
  • 5 bosuitjes
  • 3 Zweedse ‘volkorenbootjes’
  • 1 el graanmosterd
  • 1 ei
  • verse tijm (eventueel ook rozemarijn)
  • 2 el honing
  • 1 kl zacht paprikapoeder
  • Olijfolie
  • Balsamico
  • Peper en zout
KIPPEN GEHAKTBROODJE MET WORTELEN EN ZOETE AARDAPPEL

Bereiding

8 stappen

1 / 8

Schil de zoete aardappel en snij samen met het grootste deel van de wortelen kris kras in stukken. Hou twee worteltjes en evenveel zoete aardappel opzij. Dat zal zo ongeveer 4 el wortel en 4 el zoete aardappel zijn.

2 / 8

Meng de kris kras gesneden wortelen en zoete aardappel door elkaar. Leg ze in een ovenschaal en giet er rijkelijk, olijfolie over. Strooi er verse tijm over, en eventueel fijn gesnipperde tijm. Ook flink wat olijfolie, wat zacht paprikapoeder (naar smaak) en een flinke geut balsamico. Zet voor een dik half uur in een voorverwarmde oven van 190°C.

3 / 8

Snij de twee worteltjes en een even grote hoeveelheid zoete aardappelen in brunoise. Blancheer die of stoom die heel kort zodat ze niet zo hard meer zijn.

4 / 8

Meng de brunoise van wortel en zoete aardappel samen met de fijngesnipperde bosuitjes, de fijn gestampte Zweedse Krisprolls, een eitje, en een flinke lepel graanmosterd onder het gehakt en de kipreepjes.

5 / 8

Kruid goed af met peper en zout en meng met je handen tot een mooie stevige bol. Indien het gehakt nog te vochtig is kruimel er dan een extra Zweeds bootje onder, maar maak het ook zeker niet te droog.

6 / 8

Plaats het vleesbroodje vervolgens een twintigtal minuten mee in de oven op zo’n 190°C.

7 / 8

De twee schotels, die met de groenten en het vleesbroodje kunnen samen dus nog een goede twintig minuten in de oven staan. Prik eens in je vleesbroodje, want de garing hangt af van de dikte van je vleesbroodje, en kip moet zeker goed gegaard zijn.

8 / 8

Haal uit de oven. Zet de groenten in een kom op tafel zodat iedereen zich bedienen kan. Snij lekkere plakken van het vleesbrood. Serveer eventueel met wat extra graanmosterd.

Laat het smaken.

Is het winter? Is het druilerig weer? Dan is een vleesbroodje natuurlijk altijd een goed idee. Ik heb al zoveel variaties gemaakt op dat heerlijke thema. Maar vandaag wou ik eens een vleesbroodje met lekkere gezonde groenten maken, dat niet te vettig is, en toch bomvol smaak zit en voor een keer zonder aardappelen of puree.

De basis: kip. In twee vormen. Kippengehakt en kippenreepjes. En twee groenten: wortelen en zoete aardappelen. Het grootste deel van de wortelen en zoete aardappelen heb ik geroosterd in de oven, met honing, peper, zout, verse tijm en rozemarijn bij, en wat olijfolie en balsamico.

KIPPEN GEHAKTBROODJE MET WORTELEN EN ZOETE AARDAPPEL

Een kleiner deel van de wortelen en zoete aardappelen heb ik in brunoise gesneden, kort gestoomd (al kan blancheren even goed) en samen met wat gesnipperde bosui, fijngestampte Zweedse Krisprolls volkorenbootjes en lekkere graanmosterd verwerkt in mijn vleesbroodje. Dat de groenten zowel in het vleesbroodje zitten als in de side dish worden geserveerd maakt dat dit volgens mij een lekker origineel gerecht is. En het smaakt ook nog eens bijzonder lekker.

Buiten koud? Buiten regen? Hebben wij geen last van, binnen, met dit heerlijke comfortfood en de haard lekker brandend. Smakelijk!

Bereiding

  1. Schil de zoete aardappel en snij samen met het grootste deel van de wortelen kris kras in stukken. Hou twee worteltjes en evenveel zoete aardappel opzij. Dat zal zo ongeveer 4 el wortel en 4 el zoete aardappel zijn.
  2. Meng de kris kras gesneden wortelen en zoete aardappel door elkaar. Leg ze in een ovenschaal en giet er rijkelijk, olijfolie over. Strooi er verse tijm over, en eventueel fijn gesnipperde tijm. Ook flink wat olijfolie, wat zacht paprikapoeder (naar smaak) en een flinke geut balsamico. Zet voor een dik half uur in een voorverwarmde oven van 190°C.
  3. Snij de twee worteltjes en een even grote hoeveelheid zoete aardappelen in brunoise. Blancheer die of stoom die heel kort zodat ze niet zo hard meer zijn.
  4. Meng de brunoise van wortel en zoete aardappel samen met de fijngesnipperde bosuitjes, de fijn gestampte Zweedse Krisprolls, een eitje, en een flinke lepel graanmosterd onder het gehakt en de kipreepjes.
  5. Kruid goed af met peper en zout en meng met je handen tot een mooie stevige bol. Indien het gehakt nog te vochtig is kruimel er dan een extra Zweeds bootje onder, maar maak het ook zeker niet te droog.
  6. Plaats het vleesbroodje vervolgens een twintigtal minuten mee in de oven op zo’n 190°C.
  7. De twee schotels, die met de groenten en het vleesbroodje kunnen samen dus nog een goede twintig minuten in de oven staan. Prik eens in je vleesbroodje, want de garing hangt af van de dikte van je vleesbroodje, en kip moet zeker goed gegaard zijn.
  8. Haal uit de oven. Zet de groenten in een kom op tafel zodat iedereen zich bedienen kan. Snij lekkere plakken van het vleesbrood. Serveer eventueel met wat extra graanmosterd.

Recepten die je waarschijnlijk ook lekker vindt

Zomerse Comté-quiche met courgette & tijm (zonder room)WBC-74748

Zomerse Comté-quiche met courgette en tijm #advertentie

Wie mijn blog al langer volgt, weet dat ik al jaren een trotse ambassadeur ben van Comté, die sublieme kaas uit de Franse Jura. Comté wordt op traditionele wijze gemaakt, rijpt maandenlang in natuurlijke grotten en ontwikkelt zo een unieke, rijke smaak – nootachtig, hartig en altijd verrassend complex … Lees meer

WBC-75109

Romige ovenschotel met premium surimi, groenten en panko topping #advertentie

Wie mij al even volgt, weet dat ik hou van koken met producten die niet alleen lekker zijn, maar als het even kan toch ook verantwoord. Want eerlijk? In deze tijden wil iedereen toch graag weten waar ingrediënten vandaan komen … Lees meer

Mijn Spaans stoofvlees met patatas bravas

Dit is een gerecht uit Mijn Mama’s Kookboek dat nog steeds online te koop is bij www.silenro.be Het is een variante op het klassieke stoofvlees met frietjes van mijn mama Anny … Lees meer

Gevuld kalfsgebraad met mozzarella, asperges, tomaten tapenade en basilicum

Gevuld kalfsgebraad met mozzarella, asperges, tomaten tapenade en basilicum

Je weet intussen wel dat ik mijn hart verloren heb aan mager kalfsvlees — een licht, verfijnd en smaakvol topproduct dat zijn roots heeft in Italië, Frankrijk, Nederland én gewoon van bij ons … Lees meer

asperges met vinaigrette

Witte asperges met kruidenvinaigrette

Ik ben een ontzettend grote fan van asperges. Wanneer het seizoen daar is, moet je er echt van profiteren! Asperges à la Flamande zijn heerlijk. Met een beetje gerookte zalm bij zijn kraakverse asperges helemaal te gek … Lees meer

Tartaar van tonijn met granité van limoen en appel

Tartaar van tonijn met granité van limoen en appel

Van tonijn kun je net als van biefstuk een heerlijke tartaar maken. Belangrijk is wel om die bijna à la minute te maken, want zeker als je hem al lang op voorhand begint te bereiden, gaat hij verkleuren omdat door het zuur de vis begint te garen, en dat is hier echt niet de bedoeling … Lees meer

Bagel op z'n Italiaans

Heerlijk lunchgerecht: Bagel op z’n Italiaans

Hou je van bagels? In New York zijn ze immens populair. Ze werden in Amerika bedacht door Poolse Joden die rond de jaren dertig/veertig de ovens in The Big Apple niet mochten gebruiken en dan maar hun brooddeeg kookten … Lees meer

Gratin van kippenballetjes met broccoli en krieltjes

Gratin van kippenballetjes met broccoli en krieltjes

Broccoli is een sowieso een hele lekkere groente, en nog eens zeer gezond ook. In combinatie met de aardappeltjes en de balletjes van kippengehakt, en vooral samen met de yoghurt en de lekkere kruiden krijg je een schotel vol lekkere smaken … Lees meer