Oosterse gehaktspiesjes met de Philips Airfryer XXL
Recept

Oosterse gehaktspiesjes met de Philips Airfryer XXL #Advertentie

Dit heb je nodig 2 personen

  • 150 gr rundsgehakt
  • 150 gr gemengd gehakt
  • 1 rode ui
  • 2 teentjes look
  • 2 el krentjes
  • 1 el pijnboompitten
  • 2 el bladpeterselie
  • 2 el munt
  • 1 el ras-el-hanout
  • Peper en zout
  • 200 gr volle yoghurt
  • 1 kl komijn
  • Een snuifje cayennepeper
  • Zout
  • Een half bosje verse munt, fijngesneden
  • Het sap van een halve limoen
Oosterse gehaktspiesjes met de Philips Airfryer XXL

Bereiding

9 stappen

1 / 9

Rasp de ui en de knoflook.

2 / 9

Hak de bladpeterselie en de munt fijn.

3 / 9

Rooster de pijnboompitjes in een hete pan maar laat ze niet bruin worden.

4 / 9

Meng het gehakt met de geraspte ui en knoflook, de kruiden, de krentjes en de pijnboompitjes.

5 / 9

Maak een tiental kleine worstjes die je op een satéprikker steekt (als je voor houten prikkers gaat, dan moet je die wel een nachtje laten weken in water zodat ze niet verbranden in de Airfryer).

6 / 9

Verwarm de Airfryer voor op 200° graden, en bak de spiesjes een goeie 10 minuten. Voorverwarmen is niet verplicht want het toestel is altijd meteen bruikbaar. Enkel bij een eerste portie bv kan je wel voorverwarmen. Als je ze niet helemaal doorbakken wil, maar nog wat smeuïg vanbinnen, dan is 7 of 8 minuten zeker genoeg. Dat is een kwestie van smaak natuurlijk. 

7 / 9

Meng intussen de yoghurt met de komijn, de cayennepeper, het zout en het sap van de limoen.

8 / 9

Werk af met de fijngesnipperde munt.

9 / 9

Serveer de dip bij de gehaktspiesjes.

Laat het smaken.

Ik geef het graag toe: ik ben laat, rijkelijk laat zelfs, met het ontdekken van de Airfryer. Zeker omdat ik de voorbije acht jaren zo met gezond eten ben bezig geweest, is het raar dat ik dit toestel niet eerder in huis heb gehaald. Terwijl de Airfryer natuurlijk vooral bekend is geworden als een apparaat waarmee je op een veel gezondere manier frietjes en kroketjes kunt bakken.

Maar onlangs vroegen de mensen van Philips mij of ik hun grootste Airfryer niet eens uit wou proberen. En dus niet enkel om frietjes te maken. Dit toestel is namelijk ontzettend veelzijdig. Het is dus niet ‘enkel’ een vervanger van een friteuse om gezonder te frituren. Je kan er zoveel meer mee doen. Het laat je eigenlijk toe om elke dag op een snelle manier heerlijke maaltijden te bereiden, knapperig van smaak, voor het hele gezin.

Kijk dat vond ik wel een uitdaging. En toegegeven, ik ben overtuigd. Gerechten zijn knapperig van smaak en bevatten tot 90% minder vet. De Airfryer gebruikt namelijk warme lucht om te frituren of bakken. Je voegt weinig of geen toegevoegde olie toe, en dankzij de TwinTurbostar technologie worden zelfs vetten verwijderd.

Oosterse gehaktspiesjes met de Philips Airfryer XXL
Oosterse gehaktspiesjes met de Philips Airfryer XXL
Oosterse gehaktspiesjes met de Philips Airfryer XXL
Oosterse gehaktspiesjes met de Philips Airfryer XXL

Je kunt met de Airfryer XXL je favoriete gerechten grillen, bakken en zelfs roosteren, dankzij de handige bijkomende accessoires zoals een grillbodem, een pizzaplaat en een bakvorm. Ik heb me de voorbije weken echt flink ingelezen, en heel veel toffe filmpjes op Youtube bekeken, en ik moet zeggen: het is echt indrukwekkend wat je allemaal met dit toestel kunt doen. Het gaat snel en makkelijk, en het is gezond. De Philips Chef in Nederland bijvoorbeeld heeft superveel toffe recepten.

Zelf heb ik Oosterse vleesspiesjes gemaakt met een lekkere dipsaus. Door krenten en pijnboompitjes aan het gehakt toe te voegen, maar ook lekkere verse kruiden en de Oosterse kruidenmengeling Ras-El-Hanout krijgen je spiesjes een hele lekkere textuur. En het dipsausje met o.a. limoen en yoghurt is perfect om het pittige van het vlees wat te verfrissen.

Klik hier en surf naar de Philips website om alles te ontdekken van de Airfryer XXL!

Bereiding

  1. Rasp de ui en de knoflook.
  2. Hak de bladpeterselie en de munt fijn.
  3. Rooster de pijnboompitjes in een hete pan maar laat ze niet bruin worden.
  4. Meng het gehakt met de geraspte ui en knoflook, de kruiden, de krentjes en de pijnboompitjes.
  5. Maak een tiental kleine worstjes die je op een satéprikker steekt (als je voor houten prikkers gaat, dan moet je die wel een nachtje laten weken in water zodat ze niet verbranden in de Airfryer).
  6. Verwarm de Airfryer voor op 200° graden, en bak de spiesjes een goeie 10 minuten. Voorverwarmen is niet verplicht want het toestel is altijd meteen bruikbaar. Enkel bij een eerste portie bv kan je wel voorverwarmen. Als je ze niet helemaal doorbakken wil, maar nog wat smeuïg vanbinnen, dan is 7 of 8 minuten zeker genoeg. Dat is een kwestie van smaak natuurlijk. 
  7. Meng intussen de yoghurt met de komijn, de cayennepeper, het zout en het sap van de limoen.
  8. Werk af met de fijngesnipperde munt.
  9. Serveer de dip bij de gehaktspiesjes.

Recepten die je waarschijnlijk ook lekker vindt

Kip met Biscoff-saus en geroosterde groentenWBC-75178

Kip met Biscoff-saus en geroosterde groenten #advertentie

Als trotse ambassadeur van Lotus Biscoff—het iconische, wereldberoemde koekje uit het kleine Lembeke—mag ik met plezier een verrassende draai geven aan deze klassieker … Lees meer

Zoete Aardappelgnocchi met Groentensaus en Geroosterde GroentenWBC-75342

Zoete Aardappelgnocchi met Groentensaus en Geroosterde Groenten

Er zijn van die gerechten die je meteen in de juiste stemming brengen. Waarbij de geur al een beetje thuiskomen betekent en je automatisch wat trager gaat ademen zodra de eerste hap in zicht komt … Lees meer

Cooli Power van Marie Thumas met gestoomde visballetjes #advertentie Would Be Chef Sven Ornelis6

Cooli Power van Marie Thumas met gestoomde visballetjes #advertentie

Ik ben écht super content dat ik vandaag een recept kan delen met Cooli Power van Marie Thumas. Wie in België is opgegroeid, kent dit merk ongetwijfeld nog: Marie Thumas bestaat al sinds 1886 en stond altijd voor kwaliteit en smaak … Lees meer

Zomerse Comté-quiche met courgette & tijm (zonder room)WBC-74748

Zomerse Comté-quiche met courgette en tijm #advertentie

Wie mijn blog al langer volgt, weet dat ik al jaren een trotse ambassadeur ben van Comté, die sublieme kaas uit de Franse Jura. Comté wordt op traditionele wijze gemaakt, rijpt maandenlang in natuurlijke grotten en ontwikkelt zo een unieke, rijke smaak – nootachtig, hartig en altijd verrassend complex … Lees meer

WBC-75109

Romige ovenschotel met premium surimi, groenten en panko topping #advertentie

Wie mij al even volgt, weet dat ik hou van koken met producten die niet alleen lekker zijn, maar als het even kan toch ook verantwoord. Want eerlijk? In deze tijden wil iedereen toch graag weten waar ingrediënten vandaan komen … Lees meer

Mijn Spaans stoofvlees met patatas bravas

Dit is een gerecht uit Mijn Mama’s Kookboek dat nog steeds online te koop is bij www.silenro.be Het is een variante op het klassieke stoofvlees met frietjes van mijn mama Anny … Lees meer

Gevuld kalfsgebraad met mozzarella, asperges, tomaten tapenade en basilicum

Gevuld kalfsgebraad met mozzarella, asperges, tomaten tapenade en basilicum

Je weet intussen wel dat ik mijn hart verloren heb aan mager kalfsvlees — een licht, verfijnd en smaakvol topproduct dat zijn roots heeft in Italië, Frankrijk, Nederland én gewoon van bij ons … Lees meer

asperges met vinaigrette

Witte asperges met kruidenvinaigrette

Ik ben een ontzettend grote fan van asperges. Wanneer het seizoen daar is, moet je er echt van profiteren! Asperges à la Flamande zijn heerlijk. Met een beetje gerookte zalm bij zijn kraakverse asperges helemaal te gek … Lees meer